«Бібліотека-це скарбниця всіх багатств людського духу»
(Г.Лейбніц)
Книга
Книга, книжка – письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками. Книга виготовлена в цифровому вигляді називається електронною книгою. Озвучену й записану на матеріальний носій книгу називають аудіокнигою (звуковою книгою, книгою вголос).
Книжкова крамниця або книгарня – крамниця, де продаються книги. Також книги можна позичати у бібліотеках на певний час. Любителя книг, як правило, називають книголюбом, бібліофілом, або, неформально, книжковим хробаком (від англ. Bookworm).
Книгою вважається: Компактне видання – на відміну від журналу, це може бути великий літературний твір, колекція дрібних творів, словник, монографія, підручник, посібник, документ або набір документів, альбом, атлас та ін;
Прозовий твір, синонімом роману – більший твір ніж оповідання, новела або есе;
Колекція дрібних прозових творів, редакційно об`єднаних певною темою та загальною композицією, також збірка думок, листів, заміток, статей тощо.
У бібліотечній термінології: Публікації більш як на 48 сторінок — менша публікація вважається брошурою; Кожна одиниця зберігання бібліотечного фонду у твердій палітурці — в тому числі ноти, географічні карти, підшивки періодичних видань тощо.