Вплив музичних інструментів на організм людини
Медики, досліджуючи можливості музикотерапії, зазначають, що музика діє вибірково — залежно не тільки від її характеру, а й від інструмента, на якому її виконують. Такі старовинні інструменти, як орган, флейта, скрипка, дуже гарно діють на мозок людини. Мабуть, не випадково, скрипка — найулюбленіший інструмент інтелектуалів, зокрема відомого вченого А. Ейнштейна, літературного героя Шерлока Холмса та інших.
Вивчаючи вплив музичних інструментів на людину, вчені дійшли висновку, що найсильніше на людину впливає органна музика: вона приводить усі мозкові структури в стан резонансу. Крім того:
1. Печінка позитивно реагує на дерев'яні духові інструменти — гобой, кларнет.
2. Роботу кровоносних судин поліпшує кларнет.
3. За наявності серцевих хвороб найбільш ефективними є струнні (скрипка, віолончель).
4. На легені та бронхи позитивно впливає флейта.
5. У разі радикулітів і невритів дуже ефективна труба (саме за цих недугів гру на ній застосовував знаменитий античний лікар Ескулап).
6. На сечостатеву систему позитивно впливає звук саксофона.
Щоб правильно дібрати музично-терапевтичний засіб, важливо знати улюблений жанр, який найбільш подобається і зрозумілий: фольклорна, популярна, естрадна, джазова, камерна, оперна, симфонічна музика. Єдине, з чим треба бути обережними, так це рок. Виявляється, прослуховування і виконання тяжкого року руйнує організм. Прослуховування такої музики викликає виділення так званих стрес-гормонів, які знищують значну частину інформації, що зберігалася в мозку. Подібну музику фахівці називають «музикою-вбивцею».
Отже, слухайте класику! Вона нагадає про любов і підтримає в біді, навчить захоплюватися красою людської душі і величчю природи, відкриє невідомі сторони могутнього світу мистецтва, що приносить радість, здоров'я і насолоду.
Музика допомагає розвивати і виховувати дітей. Як стверджують численні дослідження, прослуховування музики значно покращує функції мовлення в дошкільнят, сприяє запам'ятовуванню ключових фраз і загалом полегшує засвоєння інформації дітьми.
Американські дослідники дійшли висновку, що мозок людини з моменту народження здатний сприймати музику і, можливо, вона є свого роду першомовою або архаїчною формою мислення.
Сприйняття музики може бути активним (свідомим) або пасивним (несвідомим). При цьому доведено, що навіть несвідоме сприйняття музики позитивно впливає на інтелектуальну діяльність.
Лікувальні музичні інструменти:
Інструмент -
Фортепіано, акордеон
Дія - благотворно впливають на утворення жовчного соку, захищають слизову від поразки
Ефективний час доби - ранок
Інструмент - Гітара
Дія - гасить роздратування і «розвантажує»
серце
Ефективний час доби — опівдні
Інструмент - Флейта
Дія - відновлює функцію печінки
Ефективний час доби - вечір, ніч
Інструмент - Скрипка
Дія - активізує тонкий кишечник
Ефективний час доби-день
Інструмент — Саксофон
Дія -
покращує роботу нирок, «розбиває» камінці
Ефективний час доби - вечір
Інструмент - Труба
Дія - покращує роботу підшлункової залози
Ефективний час доби - ранок
Інструмент - Арфа
Дія - Покращує дихання при астмі, бронхіті
Ефективний час доби - вечір
Інструмент - Барабан
Дія - Зміцнює імунітет
Ефективний час доби - ранок